Криміналізація - одна з основних загроз забезпечення зайнятості моряків

В період з 25 лютого по 1 березня в офісі Міжнародної організації праці проходить Секторальний комітет з працевлаштування, підтримки зайнятості моряків і розширенню можливостей для жінок - моряків. У ньому беруть участь представники держав, організацій судновласників і, звичайно, профспілок, що представляють інтереси моряків.

Українських моряків, які входять у ТОП-5 лідируючих національностей на міжнародному морському ринку праці, представляє делегація ПРМТУ під керівництвом Першого заступника Голови Олега Григорюка.

Однією з тем, що обговорюються на зустрічі, стала проблематика залучення моряків до участі у злочинах на морі. На пленарному засіданні Олег Григорюк презентував спільний проект ПРМТУ і МЗС України, спрямований на попередження залучення моряків до злочинних дій на морі, а також на забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, в місцях досудового утримання і в установах відбування покарань.

ПРМТУ підкреслила, що моряки часто залучаються до протиправних дій на морі проти їх волі, затримуються на тривалий термін без пред'явлення їм звинувачень і без достатніх підстав, а також без будь-якої подальшої компенсації. Було відзначено порушення прав моряків на отримання своєчасної та якісної юридичної допомоги, обмеження у доступі консулів.

Учасники засідання підтримали позицію ПРМТУ, що знайшло своє відображення в документах, прийнятих сторонами в якості результатів спільної роботи.

Нагадаємо, що ПРМТУ спільно з МЗС України запропонували створити спільну робочу групу ІМО/МОП/ITF з розробки Керівництва для моряків і адміністрацій щодо запобігання залучення моряків у протиправні дії на морі, гарантування прав моряків на справедливе поводження.

Більше новин з тегом #ITF

ITF засуджує обстріл української дитячої лікарні

Міжнародна федерація транспортників (ITF) категорично засуджує жахливий обстріл дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, здійснений російськими військами.

Дорогі моряки, з професійним святом!

Сьогодні, 25 червня, відзначається Міжнародний день моряка.

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

Дякуємо за звернення!