Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Криміналізація – одна з найсерйозніших проблем, з якою сьогодні стикаються моряки. Після аварій на морі або порушень, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, моряків часто затримують і позбавляють доступу до нормальних правил чесної боротьби і правосуддя, за допомогою яких вони могли б захистити себе від кримінальних звинувачень.

В останні роки моряків також все частіше затримують як підозрюваних у морських злочинах, таких як контрабанда незаконних вантажів або незаконна стоянка на якорі під час очікування дозволу на вхід до порту.


Що робить ITF?

ITF випустила зручний посібник у форматі PDF, який містить огляд проблеми криміналізації.

У цьому посібнику детально описується дана проблема, пояснюється, як ITF бореться з нею на міжнародному рівні, а також надаються зразки існуючих на даний момент засобів захисту.

У ньому наведено ряд прикладів, коли ITF брала участь у звільненні моряків, включаючи справи MSC Capucine R (ув'язнення без пред'явлення звинувачень) і Wakashio (затримання без суду і слідства).

У ньому також містяться рекомендації для моряків, які стикаються з розслідуванням, серед яких:

- необхідність усвідомлення, що заяви, зроблені під час розслідування в порту, на узбережжі або в державі прапора, можуть бути використані в кримінальному розслідуванні

- усвідомлення, що вам може знадобитися юридична консультація перед тим, як робити які-небудь заяви, доступ до послуг перекладача, а також знання про ваше право не свідчити проти себе.


Що має робити моряк?

- Якщо ви зіткнулися з розслідуванням або будь-якою іншою взаємодією з владою, найкраще звернутися до своєї Профспілки якнайшвидше.

- Де б ви не знаходилися, Профспілка може посприяти в організації представництва під час інтерв'ю зі слідчими органами, поліцією та іншими організаціями, а також під час подальших офіційних розслідувань.


Зв’язатись з ПРМТУ можна наступним чином:

+380 482 429 901

claim@mtwtu.org.ua

https://wep.wf/uvmj7n


Завантажити повний посібник від ITF з криміналізації можна за посиланням https://www.itfglobal.org/en/resources/itf-seafarers-criminalisation-toolkit

Більше новин з тегом #ITF

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

Сьогодні Профспілка робітників морського транспорту України за підтримки Міжнародної федерації транспортників (ITF) та Державної служби морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства України організувала Український морський форум, якій пройшов у Лондоні. Він став важливою платформою для обговорення майбутнього української морської індустрії та зміцнення міжнародної співпраці.

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

В Одесі проходить ЄТС-2024

В рамках Міжнародного форуму «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків» (ЄТС-2024) та на честь 80-річчя Національного університету «Одеська морська академія» відбулася конференція.

Підтримка ITF Seafarers' Trust не припиняється

ITF Seafarers' Trust продовжив проєкт для курсантів Херсонської державної морської академії, які за підтримки ПРМТУ успішно закінчили перший рік навчання в Литовській морській академії.

Дякуємо за звернення!