Екіпаж лайнера Diamond Princess вирушає додому

Як повідомляє Міжнародна федерація транспортників (ITF), 70 членів екіпажу круїзного лайнера Diamond Princess заразилися COVID-19 і були доставлені в медичні установи Японії. Решта членів екіпажу, більшість серед яких - громадяни Філіппін і Індонезії, але є і українці, готуються вирушити додому.

Судно покрито колективним договором італійської профспілки моряків FIT-CISL - членської організації ITF, і завдяки спільним зусиллям ITF і FIT-CISL вранці 21 лютого було отримано дозвіл від Princess Cruises і уряду Японії репатріювати 1004 здорових члена екіпажу. Такий крок був зроблений після появи підозр щодо того, що замкнутий простір сприяє збільшенню кількості заражених на судні.

Деталі, що стосуються процедур репатріації, а також карантинних вимог для екіпажу, який вирішив залишитися на судні, будуть відомі пізніше. Мінімальне укомплектування судна екіпажем буде здійснено за рахунок моряків, які добровільно погодились замінити діючий екіпаж.

"Команда моряків-добровольців уже готова піднятися на борт, - прокоментував Франческо ді Фіоре, ITF-координатор в Італії, - новий капітан вже чекає подальших інструкцій в готелі в Йокогамі.
"Було неправильно наполягати на тому, щоб весь екіпаж судна залишався на борту, коли необхідно було лише мінімальна кількість членів екіпажу, - сказав ді Фіоре, - однак, суднова команда зберігала спокій і ми пишаємося тим, що вони залишалися на борту, продовжували виконувати свої обов'язки і були частиною цієї історії ".

Генеральний секретар ITF Стівен Коттон минулого тижня направив Міністру закордонних справ Японії лист від імені членських профспілок із закликом репатріювати екіпаж, оскільки все більшій кількості пасажирів було дозволено покинути судно.

Нагадаємо, що ПРМТУ постійно перебував на зв'язку з Департаментом консульської служби МЗС України, з Консулом України в Японії, а також головним офісом ITF і іншими її членськими організаціями з метою забезпечення всебічної інформаційної підтримки наших громадян.

Більше новин з тегом #ITF

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

Сьогодні Профспілка робітників морського транспорту України за підтримки Міжнародної федерації транспортників (ITF) та Державної служби морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства України організувала Український морський форум, якій пройшов у Лондоні. Він став важливою платформою для обговорення майбутнього української морської індустрії та зміцнення міжнародної співпраці.

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

В Одесі проходить ЄТС-2024

В рамках Міжнародного форуму «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків» (ЄТС-2024) та на честь 80-річчя Національного університету «Одеська морська академія» відбулася конференція.

Підтримка ITF Seafarers' Trust не припиняється

ITF Seafarers' Trust продовжив проєкт для курсантів Херсонської державної морської академії, які за підтримки ПРМТУ успішно закінчили перший рік навчання в Литовській морській академії.

Дякуємо за звернення!