167 українських моряків повернулися на батьківщину

Сьогодні в Україну повернулися українські моряки, члени екіпажу судна MEIN SCHIFF 3 компанії TUI Cruises.

У Києві в аеропорту «Бориспіль» їх зустріли представники Профспілки робітників морського транспорту України. Компанія організувала для моряків чартерний рейс до Києва, а, так як серед членів екіпажу 167 моряків - одесити, додому вони вирушили на автобусах.

Нагадаємо, на початку травня до ПРМТУ звернувся інспектор Міжнародної федерації транспортників (ITF) в Німеччині Хамані Амаду з інформацією про те, що на борту круїзного лайнера MEIN SCHIFF 3 (IMO: 964173, прапор Мальти) компанії TUI Cruises знаходяться більше 170 українських моряків, якім потрібна допомога із поверненням додому. Перший заступник Голови ПРМТУ Олег Григорюк зв'язався з німецькою профспілкою та представниками компанії, а також з автоперевізником, щоб проконтролювати організацію перевезення українців до Одеси.

Всіх українські моряки є членами Профспілки робітників морського транспорту України. Судно MEIN SCHIFF 3 покрито колективним договором профспілки ver.di. Між ПРМТУ і німецькою профспілкою ver.di укладено Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає, що всі українські моряки, які працюють на суднах під колективним договором німецької профспілки, є членами ПРМТУ.

«Всі моряки, які повернулися, пройшли тест на коронавірус, у всіх негативний результат. Їм було запропоновано скористатися додатком «дiй вдома» і пройти період обсервації вдома. З Профспілкою моряки зв'язалися з проханням проконтролювати коректність репатріації. Вони хотіли переконатися, що будуть дотримані всі гарантії з боку компанії, що вони не будуть піддаватися ризику під час перельоту, що їх не залишать на примусову обсервацію. Ми всі ці питання з компанією відпрацювали, отримали підтвердження і гарантії того, що одеські моряки будуть безпечно доставлені автобусами до Одеси. Ми продовжуємо залишатися з ними на зв'язку», - зазначив Олег Григорюк.

Більше новин з тегом #Моряки

Чому екіпаж судна DALI не може покинути гавань Балтімору?

Минуло три тижні відтоді, як вантажне судно DALI врізалося в міст Френсіса Скотта Кі. Міст обвалився рано вранці 26 березня, в результаті чого загинуло шестеро людей, які працювали на мосту.

Double Bookkeeping, або подвійна бухгалтерія

Ще один вид обману та обкрадання моряків

«Ракета вибухнула у 500 метрах від нашого судна»

Розповів член екіпажу судна PINOCCHIO, атакованого хуситами

Залишення моряків – ганебне явище сучасної морської індустрії

Судновласники дедалі частіше залишають моряків напризволяще на борту суден, іноді на місяці, а то й роки.

Дякуємо за звернення!