Новий закон про колективні договори

23 лютого 2023 року Верховна Рада прийняла євроінтеграційний законопроєкт № 7628 «Про колективні угоди та договори» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40184 ). Поки що законопроект на погодження в комітеті, остаточний текст відсутній.

Передбачається, що закон буде спрямований на наближення національних відносин у сфері колективно-договірного регулювання до європейського рівня. Основні зміни стосуються посилення захисту прав працівників і роботодавців, необхідності залучення громадських об'єднань до участі в консультаціях, оновлення умов утворення спільного представницького органу сторони на будь-якому рівні діалогу, уточнення сфери дії колективних угод.

Зокрема, передбачається розширення суб’єктного складу сторін колективних переговорів на новостворені профспілки, нерепрезентативних представників (при укладенні галузевих угод обмеженої дії) та всіх фізичних осіб (при укладенні колективної угоди на підприємстві). Крім цього до вже діючого колдоговору зможуть приєднатися нові суб’єкти.

Також законопроєкт передбачає можливість призупинення / зупинення дії окремих положень колективних угод за згодою сторін та у разі настання форс-мажорних обставин.

Документ готується на підпис Президенту, тож чекаємо на його рішення та на офіційну публікацію закону у разіпідписання.

Більше новин з тегом #В світі

Норвезькі судновласники замовляють більше суден, оскільки простої скорочуються

Незважаючи на геополітичну напруженість, зростання інфляції та підвищення процентних ставок, Норвезька асоціація судновласників (NSA) описує загалом оптимістичну картину у своєму десятому Морському огляді 2023.

Великобританія встановила мінімальну заробітну плату для моряків

23 березня Великобританія завершила роботу над новим законом, який зобов'язує судноплавні компанії, що працюють у британських портах, забезпечувати рівень оплати праці моряків відповідно до законодавства про мінімальну заробітну плату в країні, незалежно від національності екіпажу або компанії-оператора.

Історія «контейнеризації»: простота та економічність

«Контейнеризація» морських перевезень змінила наше життя таким чином, що ви навіть не можете собі уявити.

Судноплавна галузь: Таблиця показників діяльності держав прапора 2022/2023

ICS опублікувала щорічну таблицю показників діяльності держав прапора судноплавної галузі, в якій підкреслюється, що кількість держав прапора, звітуючих про стандарти праці моряків, збільшилася на 25% порівняно з минулим роком.

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!