Екіпаж судна NEW ORION отримав зарплату і готується до заміни

Історія членів екіпажу судна NEW ORION (IMO 9250141, прапор Грузії) в лічені дні облетіла всі ЗМІ: 19 українських моряків, членів екіпажу, вже кілька тижнів перебувають на борту несправного судна в 20 морських милях від острова Тайвань.

З 24 квітня цього року компанія-судновласник Euroseas International Limited не виконувала свої зобов'язання перед моряками ні з оплати їхньої праці, ні з постачання судна: на борту закінчилися продукти харчування, прісна вода, паливо, так само як не поставлялися і запчастини для ремонту судна. Все почалося в порту Чжоушань (Китай), де на той момент перебував NEW ORION. Екіпаж судна звернувся за допомогою до головного офісу ITF в Лондоні. ITF підключила до справи свого інспектора в Грузії, який сповістив судновласника про можливі санкції адміністрації держави прапора. У відповідь судновласник повідомив адміністрацію про те, що судно було виставлено на продаж.


Екіпажу повідомили, що заходи прийняті, і незабаром судновласник розрахується по боргах. Тим часом, агент судна відмовився від співпраці з судновласником, і під тиском ITF був призначений інший агент, який періодично доставляв дизпаливо (бочками) і основні продукти аж до відходу судна в порт Тайчжун (Тайвань). Перші тижні судно знаходилося на ближньому рейді в очікуванні будь-якої інформації. Після того, як знову закінчилися продукти, моряки повторно звернулися в ITF і страхової клуб (P & I Club), представники яких кілька разів відвідали судно.


З метою якнайшвидшого вирішення проблем моряків були залучені, крім головного офісу ITF і інспектора в Грузії, інспектор на Тайвані, який особисто відвідував моряків, і Профспілка робітників морського транспорту України. Повне сприяння надавали і морська влада Грузії. Всі сторони вели постійне листування з членами екіпажу, тримали в курсі родичів моряків і намагалися максимально підтримати екіпаж.


На даний момент, за словами заступника Глави Морської адміністрації Грузії Іване Абашидзе, морякам була виплачена заробітна плата в повному обсязі, і незабаром буде надана заміна.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки домоглися підвищення зарплати для моряків

Новий договір IBF забезпечить підвищення зарплати та покращення умов праці моряків вже з 1 січня 2024 року.

Перспективи для українських моряків на суднах під Данським міжнародним реєстром суден

Сьогодні Данська асоціація судноплавства та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підписали колективну угоду, що на першому етапі стосується українських офіцерів на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS).

Морська англійська з Профспілкою

Нові горизонти для кар'єри моряків

Великі компанії не використовують адреси електронної пошти Gmail та Yahoo при наборі персоналу

На сайті Міжнародної федерації транспортників www.itfshipbesure.org повідомляється про шахрайські схеми, пов'язані з наймом морського персоналу.

Дякуємо за звернення!