Боротьба за свої права в руках самих моряків

У квітні цього року на адресу ПРМТУ надійшли звернення від членів сімей деяких з двадцяти українських моряків - членів екіпажу судна BOURBON (IMO 9588407, LBR).


На момент звернення сума заборгованості по заробітній платі перед усім екіпажем перевищувала 120 тис. дол., а також мали місце затримки в постачаннях провізії. Судно було занесено в базу кинутих власниками суден Міжнародної організації праці (ILO Database of reported cases of abandonment).

5 червня заборгованість була повністю погашена компанією, що стало результатом скоординованих дій Інспекторів ITF в Україні та Китаї, Морської адміністрації Ліберії. Також було повідомлено про порушення прав моряків і у страхової клуб судна.

Члени екіпажу, у яких закінчується термін дії контрактів, будуть репатрійовані, як тільки з'явиться така можливість з точки зору законодавства Китаю.

Дана ситуація демонструє, що своєчасне звернення до Інспектора ITF і в Профспілку в рази збільшує шанси вирішити питання на користь моряка або цілого екіпажу.

Більше новин з тегом #ITF

Ще 10 курсантів ХДМА за підтримки ПРМТУ здобудуть освіту в Литві

Профспілка робітників морського транспорту України разом з ITF Seafarers' Trust реалізують вже другий проєкт: у поточному навчальному році надано 10 спонсорованих місць у Литовській морській академії для першокурсників Херсонської державної морської академії. Проєкт покриває вартість першого року навчання в обох вишах, а також проживання у кампусі Академії у Клайпеді.

Компанія Ørsted не поважає профспілкових працівників у США

Міжнародна асоціація портових вантажників (ILA) була відсторонена від своєї традиційної роботи з вантажами.

ПРМТУ та ITF допомогли кадету повернутися з рейсу, щоб встигнути на навчання

Минулого тижня до ПРМТУ та Інспектора ITF в Україні звернувся кадет, який в той момент знаходився на судні, покритому колективним договором німецької профспілки ver.di, з якою ПРМТУ укладено Меморандум про взаєморозуміння.

Новий посібник ITF показує компаніям, як поважати основні права моряків

Оскільки 90% товарів перевозиться морем, компанії покладаються на моряків, щоб забезпечити рух своїх ланцюгів поставок. У міру того, як швидко закони про забезпечення дотримання прав людини розширюють сферу свого застосування, багато компаній відстають від виконання своїх обов'язків.

Дякуємо за звернення!