Судно MIRIAM B: судновласник роками нехтує обов'язками

330 000 доларів США заборгував судновласник перед українським екіпажем судна MIRIAM B (IMO: 9356426).

Як кажуть моряки, свою останню зарплату вони отримали на початку лютого 2023 року за жовтень 2022 року. Зараз судно стоїть на рейді в болгарському порту Бургас. За допомогою капітан судна звернувся до головного офісу ITF та ПРМТУ.

Моряки наголошують, їх родини виїхали за кордон через війну в України. Звичайно, є великі витрати на житло, продукти, одяг. Втім, допомогти своїм сім'ям вони не можуть, адже вже 5 місяців судновласник не виплачує гроші.

Крім того, розпочалися проблеми з провізією: продукти харчування, які розраховані на місяць, доставляють через 40-45 днів. Прісної води також не вистачає: моряки змушені збирати дощову воду і використовувати її для купання, прання і технічних потреб.

На жаль, подібна ситуація на цьому судні не перша. У грудні 2021 року до нас вже зверталися моряки, які мали такі ж проблеми на борту MIRIAM B.

(https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/9p0ocWPqc8s-ZUB-bP39L4hgl4d_D4vz.pdf)

Судновласник вже роками нехтує своїми обов'язками: не надає гідні умови роботи, не виплачує заробітну плату тощо, а моряки все одно потрапляють у пастку, адже спочатку судновласник пропонує дуже високі зарплати, а потім їх просто не виплачує.

«Перед підписанням контракту моряк обов'язково повинен перевіряти судно, на яке він вирушає. Зателефонуйте до офісу ПРМТУ. Вам завжди нададуть актуальну інформацію щодо судна, репутації судновласника тощо. Ви маєте думати наперед, щоб застерегти себе від подібних ситуацій», - зазначила Наталія Єфріменко, Інспектор ITF в Україні.

Більше новин з тегом #Моряки

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!