ПРМТУ запропонувала Кабінету Міністрів України заходи додаткової підтримки моряків як «ключових працівників»

01 грудня 2020 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) схвалила резолюцію, якою закликала всі держави-члени ООН визнати моряків і інший морський персонал «ключовими працівниками» і вжити заходів для розв'язання кризи, пов'язаного зі зміною екіпажу.

Раніше до необхідності визнання моряків в якості «ключових працівників» та надання їм заходів додаткової підтримки закликали Міжнародна морська організація та Міжнародна організація праці.

ПРМТУ, з метою визнання моряків «ключовими працівниками» на національному рівні, було підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи державної підтримки моряків, які працюють на суднах в міжнародних рейсах».

Проєктом постанови, зокрема, пропонується:

- визнати моряків категорією працівників, які потребують додаткової підтримки в умовах світової пандемії COVID-19;

- визначити національного координатора з питань замін екіпажів суден;

- спростити порядок продовження кваліфікаційних документів моряків;

- продовжити терміни дії документів моряків, які знаходяться в рейсах на суднах, що виконують міжнародні рейси;

- створити міжвідомчу робочу групу з питань спрощення надання морякам адміністративних послуг.

Пропозиції ПРМТУ були підтримані Міжнародною федерацією транспортників (ITF), яка направила відповідний лист Віце-Прем'єр-Міністру України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній.

Проєкт постанови, підготовлений ПРМТУ, спрямований до розгляду Кабінетом Міністрів України.

ПРМТУ закликає Кабінет Міністрів України і Міністерство інфраструктури України в можливо короткі терміни розглянути пропозиції ПРМТУ і надати морякам додаткову підтримку як «ключовим працівникам» в умовах світової пандемії COVID-19.

Більше новин з тегом #Моряки

«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Дякуємо за звернення!