Проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі

Консульська служба МЗС спільно з Профспілкою робітників морського транспорту України презентували проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі.

9 жовтня 2018 року в МЗС України відбулася конференція з презентації проекту щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового тримання та у закладах відбування покарань.

Організаторами конференції виступили Департамент консульської служби та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ).

Відкриваючи конференцію, Директор ДКС Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронними органами іноземних держав українських моряків за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів до третіх країн. Станом на 09.10.2018 понад 290 українських моряків утримуються в пенітенціарних закладах за кордоном.

Голова ПРМТУ Михайло Кірєєв у своєму вступному слові підкреслив, що проблема втягування моряків до злочинів на морі має глобальний характер і є актуальною для більшості держав світу. Зокрема, судна з українцями на борту затримувалися в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

МЗС і ПРМТУ презентували учасникам конференції проект заходів, спрямованих на реалізацію двох основних напрямків дій: удосконалення роботи щодо захисту прав заарештованих українських моряків, а також запобігання подальшому втягуванню моряків у кримінальні правопорушення.

У конференції взяли участь представники Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, представники Міжнародної організації праці, Міжнародної організації міграції, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Представництва Європейського Союзу в Україні, а також консульські співробітники та представники посольств Греції, Грузії, Італії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки.

Готовність підтримати реалізацію проекту повідомила Міжнародна морська організація.

Міжнародна федерація транспортників також підтвердила готовність надати ПРМТУ та МЗС необхідну допомогу у реалізації проекту.

МЗС України та ПРМТУ впевнені, що реалізація проекту дозволить створити дієві та ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їх затримання.

More news with tag #Seamen

«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.


Thank you for contacting us!